Menü Kapat

Mezar Yapım Ruhsatı Nasıl Alınır ?

Mezar Ruhsatı Nasıl alınır ? 

Mezar ruhsatı almak için öncelikle bizimle iletişime geçip mezar model ve fiyat  konusunda anlaştıktan sonra bizim size verdiğimiz sözleşme ile mezarınızın bulunduğu mezarlık hangi bölge müdürlüğüne bağlı ise oraya gidip , tek kişilik mezarlar için 80 TL ruhsat bedeli yatırmanız gerekmektedir. Bunun dışında lahit yaptırmak istiyorsanız 80+110 TL yatırmanız gerekmektedir.

Mezar Ölçüleri Nedir ?

İstanbul büyük şehir belediyesi mezarlıklar müdürlüğünün belirlediği ölçü ; 220 cm Uzunluk 120 cm Genişlik 50  Yükseklik Bunun dışında ki ölçü yaptırmak istiyorsanız müdürlükten ruhsat harici özel bir izin almak gerekir.

Yeni Defin Sonrası Mezar Ne Zaman Yapılır ?

Yeni defin sonrası özel durumlar harici (Mezarınız yüksek bayır yerlerde veya her hangi bir neden ile mezarın kayma ihtimali olan yerlerde ruhsat hemen alına bilir) mezar yapım ruhsatı almak için 90+1 gün beklemek gerekir. Yeni gömülen cenaze üstüne bir kat lahit yaptırılmak istenirse (yeni cenaze üstüne bir kat boş yer yapılır) 365+1 gün beklemek gerekir.

Baş Taşı Takma İzni Nasıl Alınır

Yeni veya eski mezarlarda baş taşı takmak için belli bir süre beklemek gerekmiyor. Bu gibi durumlarda mezarınızın bulunduğu mezarlıklar müdürlüğüne gidip baş taşı taktırmak istediğinizi söyleyince size bir baş taşı montaj izni verilir. Bu izni bize getirmeniz durumunda baş taşı montajı gerçekleştirilir.

Mezar Yapım Ruhsat Süresi

Mezar ruhsatı alındığı gün  itibari ile mezar yapımını üstelenen firmaya 30 gün süre verilir. Bu süre de kandil, bayram ve resmi tatiller de  mezarlıkta çalışma yasaktır. Bu gibi durumlar göz önüne alınıp ruhsat öyle çıkarılmalıdır. 

Mezar-Fiyatları-Modelleri

Tek Kişilik Mozaik Üstü Mermer Mezar

 8.500

Mezar-Fiyatları

Tek Kişilik Marmara Kaplama Mezar

 12.000