Menü Kapat

Mezar Yapım Soruları

Mezar Yapım Soruları

 

Hangi Mezarlıklarda Çalışıyorsunuz ?

Güven İş Mermer olarak İstanbul'un tüm mezarlıklarında mezarlıklar müdürlüğünün verdiği izin ile çalışma iznimiz bulunmaktadır. 

Mezar Yapısı Kaç Gün Sürer

Mezarlıklar müdürlüğünün bize verdiği inşaat süresi 30 gündür. Bizim mezarı müşteriye teslim süremiz genel ortalaması 7-10 gün süre zarfında değişir. Bu süre mezarın durumu (eski mezarın kırılması gibi durumlar) veya lahit yapılması gibi durumlarda süre uzaya bilir.

Mezar Yapımı Demir Kullanımı 

Bütün mezar yapılarımızda 6 mm hasır demir kullanılmaktadır.

Mezar Mermer Çeşitleri

İstanbul mezarlıkların da genelde mezarların %80 den fazlasında Marmara mermer kullanılmakta Marmara mermer genel kullanımda sıkıntısız olsa da granit mermer çeşitlerine göre daha az dayanıklıdır. Bunun yanında Marmara mermerin granite oranla fiyatı ve işlemesi çok daha uygundur.

Mermer mezarlar da kullanılan ölçüler

Mermer mezarlarda piyasada kullanılan malzemeler çok değişkendir. Aynı model olan mezarlarda fiyat farkı bazen iki katına kadar çıkar. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak için fiyat alırken mezarda kullanılacak mermer ölçülerini  ve kullanılacak diğer mermerleri öğrenmekte  fayda var.  Örnek vermek gerekirse Standart kaplama mermer modelinde suluk , köşebent , küpeşte kalınlığı, Baş taşı kalınlığı koltuk var mı ? gibi soruları sorup ona göre karşılaştırma yapmak size en uygun fiyata götürür.

Mezar Yapılarında Baş Taşı 

Mezarın en önemli kısımlarından olan baş taşları için de mezarlıklar müdürlüğünün belirledi yükseklik ve genişlik ölçüleri vardır. Kalınlık olarak ise 4cm-6cm-8cm-10cm lik mermerler den baş taşı yapıla bilir. Yazı fondu istenildiği gibi seçile bilir. Mermere dilediğiniz gibi oyma veya kabartma yazı yazdırala bilir. Dilerseniz baş taşına porselen resim yapıla bilir.

Mezarınızı 5 Yıl İçinde Yaptırmak Zorundasınız

Mezarlıklar müdürlüğü definden sonra 5 yıl için de mezarın etrafını çevirmediğiniz taktirde mezar yeri kullanma hakkınız gider. Bu gibi durumlardan dolayı mağdur olan çok vatandaş vardır. Bunun için dikkatli olmalı ve mutlaka defin tarihinden sonra mezarınızı  yaptırmaya özen gösterin.

Mezar-Fiyatları-Modelleri

Tek Kişilik Mozaik Üstü Mermer Mezar

 8.500

Mezar-Fiyatları

Tek Kişilik Marmara Kaplama Mezar

 12.000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir